změna velikosti textu

Zenové Zahrádky

22.6.2016

V našem zařízení se snažíme o zajímavé vyplnění volného času našich klientů, což není lehký úkol, protože mnohdy jsou aktivity pro seniory označovány za infantilní a tomu se chceme vyvarovat. Proto se nám velmi zalíbila myšlenka zenových zahrad, které jsou  místem pro klidnou relaxaci, meditaci; místem, kde je možné se zastavit a uklidnit se od stresu. Podle některým pramenů zenová relaxace snižuje pocit bolesti a dokonce se může snížit i potřebnost některých léčiv. Zenové zahrady jsou pro všechny, ale největší výsledky jsou u klientů vyššího věku.

Tuto aktivitu nám pomohla uskutečnit Střední škola řemesel a služeb v Děčíně a její studenti studijního oboru truhlář. Studenti pod vedením odborného učitele vyrobili celkem 15 zahrad s náčiním formou sponzorského daru. Tímto bychom rádi poděkovali za podporu!

Zenové zahrady u našich klientů získaly velké obliby, klienti díky nářadí nekreslí pouze do písku, ale i přizdobují své kresby např. kameny, kůrou. V zenové zahradě se používají přírodní materiály, které nerozptylují mysl svou pestrobarevností. Jak už bylo zmíněno, zahrady zbavují klienty stresu, uvolňují mysl, ale podporují i zachování jemné motoriky, kognitivních funkcí a kreativity.